• polska wersja jzykowa
  • english language
  • deutsche Sprachversion

XXXI Puchar Karate W.S.I.Poland - Trzcianka, 22-23.04.2023 r.

W dniach 22-23.04.2023 roku w hali sportowo-widowiskowej w Trzciance odbył się XXXI Puchar Karate W.S.I Poland. Organizatorem turnieju był Trzcianecki Klub Karate oraz związek sportowy World Shotokan – Institute – Poland.

.

.

.

Do rywalizacji w 18 konkurencjach stanęły 123 osoby z czterech województw: pomorskiego (Debrzo), kujawsko-pomorskiego (Więcbork), zachodniopomorskiego (Wałcz, Szwecja) oraz wielkopolskiego (Wieleń, Czarnków, Trzcianka). Pojedynki w konkurencji fukugo (dwubój – kata, kumite) rozstrzygało na dwóch tatami 24 sędziów, którzy pracowali pod kierunkiem Sensei Karoliny Pytel-Ruta /6 Dan/, Przewodniczącej Komisji Sędziowskiej W.S.I.Poland.

.

.

.

Zawody zostały dofinansowane przez Gminę Trzcianka oraz Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki. Tegoroczny turniej odbył się pod hasłem profilaktycznym „Karate TAK, używki NIE”. Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał pan Włodzimierz Ignasiński – etatowy członek zarządu Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego,. Wśród obecnych gości honorowych znaleźli się także Pani Magdalena Młynarczyk (Skarbnik TKK) i Piotr Drzewiecki (Sekretarz TKK). Dekoracji zwycięzców turnieju dokonał Burmistrz Trzcianki Pan Krzysztof Wojciech Jaworski.

.

.

.

W nieoficjalnej klasyfikacji punktowej turnieju zwyciężyła reprezentacja gospodarzy turnieju – Trzcianecki Klub Karate (34 pkt.), drugie miejsce zajął Klubu Karate Shotokan w Czarnkowie (31 pkt.) zaś trzecie miejsce Klub Karate Tradycyjnego w Wałczu (23 pkt.).

.

.

.

Zarząd Trzcianeckiego Klubu Karate składa serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom i sympatykom, którzy swoim zaangażowaniem w pomoc przy organizacji turniej przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia zawodów.