close
Strona korzysta z cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce.
  • polska wersja jzykowa
  • english language
  • deutsche Sprachversion

Szkolenie 6 Grupy Dan - Wałcz, 20.05.2023 r.


.

.

W sobotę 20 maja br. w dojo Klubu Karate Tradycyjnego w Wałczu odbyło się kolejne szkolenie 6 Grupy Dan w którym uczestniczyło 26 osób. Ze względu na pilny wyjazd Sensei dwa treningi zostały połączone z jeden 3 godzinny blok szkoleniowy co było dość dużym wyzwaniem dla ćwiczących.

.

. 

W pierwszej części zajęć przepracowano program szkoleniowy na 1 Dan (kihon) oraz kata Bassai-dai. W kihon oprócz ćwiczeń formalnych dużo czasu poświęcono na prawidłowe zastosowanie technik podczas ćwiczeń w parach. W dalszej części zajęć wprowadzono Bassai-dai Engi Bunkai Ichi oraz Bassai-dai Engi Bunkai Ni, Następnie wykonano obie formy bunkai z połączeniu. Ostatnim etapem było ćwiczenie Engi-Bunkai w parach.

.

.

Po trzech godzinach zajęć wszyscy byli bardzo zmęczeni a system wentylacyjny dojo ledwo dawał radę. Warto zauważyć, że zdecydowana większość ćwiczących bardzo angażowała się w ćwiczenia i ciężko pracowała.