Informacje ogólne
Z uwagi na dbałość o równe traktowanie wszystkich uczestników zajęć zgodnie z przepisami ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. (Dz. U. 2019, Poz. 1696) o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, informujemy, że wszelkie informacje dotyczące potrzeb osób w zakresie dostępności pozyskujemy z wywiadu pozyskiwanego podczas pierwszego kontaktu. Po otrzymaniu informacji staramy się ustalić, z osobą ze szczególnymi potrzebami, niezbędne wymagane minimum, aby zajęcia pomocowe były realizowane.
Realizacja zadań publicznych przebiegać będzie zgodnie z zakresem minimalnych wymagań służących zapewnieniu dostępności architektonicznej, cyfrowej i informacyjno-komunikacyjnej zgodnie z wymogami przepisów prawa, dla osób ze szczególnymi potrzebami.
Dane teleadresowe jednostki:
Klub Karate Shotokan w Czarnkowie
ul. Działkowa 12
64-700 Czarnków
Dostępność architektoniczna:
Klub Karate Shotokan w Czarnkowie nie posiada siedziby nie ma więc możliwości spotkania w siedzibie klubu. Na zajęcia treningowe wynajmowana jest hala sportowa na terenie której znajdują się miejsca parkingowe z łatwym dostępem do wejścia głównego które jest przystosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową.
W budynku schody oraz drzwi wejściowe nie są oznaczone dla potrzeb osób słabo i niewidzących. Istnieje możliwość dostępu do obiektu z psem asystującym. Brak jest informacji w alfabecie Braille’a dla osób niewidomych i słabowidzących. W budynku hali sportowej jest toaleta dla osób niepełnosprawnych.
Osoby z niepełnosprawnościami mogą komunikować się z nami za pomocą poczty elektronicznej, SMS, MMS, komunikatorami w sieci teleinformatycznej lub komunikacją telefoniczną.
Osobom ze szczególnymi potrzebami deklarujemy niezbędną pomoc przy po wcześniejszym zgłoszeniu jej potrzeby i umówieniu terminu i miejsca spotkania. Szkoleniowcy Klubu Karate Shotokan w Czarnkowie zostali przeszkoleni w zakresie obsługi osób niepełnosprawnych oraz w zakresie zapewnienia ewakuacji osobom ze szczególnymi potrzebami na wypadek akcji przeciwpożarowej.
Dostępność cyfrowa strony internetowej
Klub Karate Shotokan w Czarnkowie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. O dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Data pierwszej publikacji na stronie 02.01.2018
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 12.02.2022
Strona internetowa klubu jest częściowo zgodna z ustawą z 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych (Dz.U. 2019 poz. 848) z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej. Zapewnienie pełnej dostępności niosłoby za sobą nadmierne obciążenia dla podmiotu publicznego, którym Klub Karate Shotokan nie jest w stanie sprostać.
Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych:
Tab (do przodu),
Shift+Tab (do tyłu),
Enter (wybierz),
Esc (wyjdź),
Strzałki „góra”, „dół” (przechodzenie po elementach treści rozwijanej)
Istnieje możliwość ustawienia większego lub mniejszego rozmiaru czcionki stosownie do potrzeb użytkowników:
Ctrl ++ (powiększenie)
Ctrl – – (pomniejszenie)
Teksty, tytuły i nagłówki na stronie formatowane są zgodnie z zasadami dostępności. Linki otwierają się na tej samej stronie. Mogą zdarzyć się sytuacje, że pomimo starań redaktora serwisu, pewne dokumenty opublikowane na stronie mogą być niedostępne. Publikowane mogą być dokumenty, które posiadają format, w który nie ma możliwości ingerencji (np. dokumenty w formatach nieedytowalnych, do których źródeł nie mamy dostępu) lub opublikowane zostały przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej. Ponadto niektóre treści zostały opublikowane w serwisie wraz z grafikami, które zawierają tekst (np. plakaty), ponieważ treść na grafice była niezbędna do skutecznej komunikacji.
Nie wszystkie elementy nietekstowe (grafiki, zdjęcia prezentujące istotne informacje) mają dodany tekst alternatywny lub opisy treści. Nie wszystkie pliki do pobrania są przygotowane jako dostępne, tzn. nie mają struktury pozwalającej osobom niewidomym na ich przeglądanie lub też są skanami dokumentów. Tym samym nie ma możliwości ich odczytania za pomocą wspomagających programów komputerowych. Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są napisane w sposób zrozumiały, w języku polskim. Nie stosujemy niezrozumiałego słownictwa.
Tym samym Strona internetowa organizacji jest częściowo dostępna, z pominięciem dokumentów w formatach nieedytowalnych oraz grafik. W klubie jest możliwość, by wszystkie informacje i dokumenty przesłać drogą pocztową w przypadku osób, które nie korzystają z poczty elektronicznej.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada:
Sekretarz Klubu Pani Karolina Pytel-Ruta,
e-mail: karolinapytel@op.pl
tel. +48 503 758275
Każdy ma prawo:
zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.
Żądanie musi zawierać:
dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 14 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, nastąpi najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.
Skargi i odwołania
W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie może złożyć skargę w sprawie zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność informacyjno - komunikacyjna
W zakresie dostępności informacyjno-komunikacyjnej, o której mowa w Art. 6. ust.3. ustawy o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami z 19.07.2019 (Dz. U. 2019 Poz. 1696) Klub Karate Shotokan w Czarnkowie podjął kroki w kierunku spełnienia wymagań służących zapewnieniu dostępności w tym obszarze.
Przed każdą z imprez sportowych, którą klub organizuje znajdą się osoby mogące udzielić informacji na temat dostępności do pomieszczeń lub aktualnej oferty sportowej klubu. W pozostałym czasie takiej informacji udzielają szkoleniowcy oraz członkowie ciał kolegialnych klubu telefonicznie lub poprzez e-mail lub przy użyciu innych komunikatorów.
Klub Karate Shotokan w Czarnkowie zapewnia osobom ze szczególnymi potrzebami obsługę z wykorzystaniem niżej wymienionych sposobów/środków wspierających komunikowanie się:
Kontakt telefoniczny:
Zbigniew Ruta - Prezes Klubu, tel. +48 502 118830
Norbert Jur - Wiceprezes Klubu, tel. +48 662 370 366
Karolina Pytel-Ruta - Sekretarz Klubu, tel. +48 503 758275
Kontakt korespondencyjny:
Klub Karate Shotokan
ul. Działkowa 12
64-700 Czarnków
Kontakt e-mailowy:
wsi.poland@onet.pl
W Klubie Karate Shotokan w Czarnkowie w chwili obecnej nie można skorzystać z usługi tłumacza polskiego języka migowego online. Załatwianie spraw odbywa się alternatywnie poprzez powszechnie dostępne oprogramowanie. Klub Karate Shotokan w Czarnkowie nie posiada pętli indukcyjnych.
Na wniosek osoby ze szczególnymi potrzebami Klub Karate Shotokan w Czarnkowie, zapewni komunikację w formie określonej w tym wniosku.
Deklarację zaktualizowano dnia 31.12.2021 roku.
Aktualizację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez Klub Karate Shotokan w Czarnkowie podmiot realizujący zadania publiczne w mieście i gminie Czarnków.