W sobotę 23 maja br. w dojo Klubu Karate Tradycyjnego w Wałczu odbyło się 3 Szkolenie Grupy Dan. Zajęcia z podziałem na brązowe i czarne pasy prowadzili Sensei Zbigniew Ruta /7 Dan/ i Sensei Karolina Pytel-Ruta /6 Dan/.


Na początku treningi obu grup odbyły się wspólnie. Podczas półgodzinnego wprowadzenia przećwiczono gruntownie technikę Gyaku-zuki w yori-ashi ze szczególnym uwzględnieniem rotacji bioder.


Następnie w grupie brązowych pasów przećwiczono program na 1 Dan oraz doskonalono kata Jion a w grupie czarnych pasów przećwiczono program na 2 Dan oraz kata Enpi, Jitte i Hangetsu. Zajęcia były intensywne i jak zwykle wymagające dla ćwiczących.


